Izstāde animācijām un audio pasakām stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”.

Šis gads mums iesākās diezgan aktīvi. Janvārī noritēja izstāde audio pasakām un animācijām manām stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”. Mans sapnis jau sen bija iedzīvināt manus stāstus animācijās. Tie pie manis jau nāca multeņu veidā. Tā, ka rakstot tos, klusi hihināju un galvā redzēju multfilmas …

Tā nu mana doma materializējās. Pagājušajā gadā pieteicāmies projektam un saņēmām VKKF un KultūrELPAS atbalstu mūsu radošajam darbam. Visu pagājušo gadu strādājām pie šī projekta. Kristaps zīmēja animācijas neskaitāmas dienas un naskaitāmas stundas, es pārrakstīju pasakas, lai tās būtu piemērotas multfilmām un vieglāk uztveramas audio formātā. Strādājām ar bērniem un ierakstījām viņu balstiņas, radot dzīvus nošu tēlus. Ar bērnu balsu ierakstīšanu bija visinteresantāk. Reizēm mazie profesori bija jāpiekukuļo ar kādu našķi, reizēm nelīdzēja pat našķis. Vienu teikumu varējām gaidīt līdz pusstundai. Mūzikas komponēšana, nebeidzamas stundas montēšanā un animēšanā. Jāsaka, ka tas it nemaz nebija viegli. Taču gandarījuma sajūta un Jūsu “Paldies!” ir pati lielākā pateicība par šo projektu.

Jāpiebilst, ka materiālu radījām pieejamu arī bērniem ar dzirdes un redzes traucējumiem, lai mūzikas teorija stāstos un multfilmās būtu pieejama visiem Latvijas bērniem. Animācijas ar subtitriem tika veidotas bērniem ar dzirdes traucējumiem, un audio pasakas – bērniem ir redzes traucējumi.

Sākotnēji izstādi veidot bijām plānojuši mūsu mīļajā Siguldā. Taču dažas dienas pirms Vecgada vakara pēkšņa atnāca ideja – tā ka projekts ir digitāls, izstāde taču var notikt vairākās Latvijas pilsētu bibliotēkās vienlaicīgi!!! Tā nu ņēmu bibliotēku sarakstu un sūtīju informāciju par mūsu projektu. Atsaucība bija fantastiska, neskatoties uz ierobežojumiem valstī! Gandrīz katrai bibliotēkai bija idejas, ko darīt ar šo materiālu, kā nodot to apmeklētājiem: skolu apmeklējumi, ģimeņu apmeklējumi, pasākumi ar pieļaujamo cilvēku skaitu. Dažas bibliotēkas nebija sajūsmā, kāpēc tik vēlu padodam ziņu un saņēmu “Nu, nu!”, ka tik vēlu paziņoju 🙂 Pelnīti… Taču idejas rodas darot. Un ideja par izstādi vairākās pilsētās vienlaicīgi tik tiešām radās dažas dienas pirms Vecgada vakara. Tāpēc piedodiet par “pēdējo brīdi”. Idejām nevar pavēlēt! Kad nāk – tad nāk!

Animācijas un audio pasakas skaties šeit

Pateicamies par projekta tapšanu:

  • VKKF un KultūrELPAI par finansiālo atbalstu un ticēšanu mūsu idejai

  • Bērnu vecākiem par laiku un pacietību, palīdzot ar tekstiem un vedot savus mazos mīļumus uz skaņas ierakstīšanu pasaciņām

  • Delfi.lv, e-klase.lv un draugiem.lv par veiklu reaģēšanu uz informācijas izvietošanu

  • Latvijas lielo pilsētu bibliotekām un jaukajām biblitekārītēm par izstāžu organizēšanu: Rīgā, Liepājā, Kuldīgā, Jēkabpilī, Alūksnē, Madonā, Siguldā, Cēsīs, Jelgavā, Saldū, Rēzeknē, Daugavpilī, Kārsavā, Limbažos, Bauskā, Valmierā, Balvos, Talsos, Valkā, Janpiebalgā, Morē un citviet.

0 0 balsis
Reitings
Pieraksties
Notify of
guest
0 Komentāri
Inline Feedbacks
Skatīt visus komentārus